Jak zakładać pończochy uciskowe, aby ich nie uszkodzić?

Produkty uciskowe mają za zadanie wytwarzać odpowiedni stopień kompresji w kończynach dolnych. Taki ucisk zapobiega powstawaniu żylaków, jest także zalecany każdemu po przebyciu zakrzepowego zapalenia żył lub przebytym skrzepie. Pończochy uciskowe wspierają rehabilitację kończyn dolnych po operacji usunięcia żylaków. Noszą je też osoby intensywnie uprawiające sport, ponieważ kompresja sprawia, że mięśnie są lepiej natlenione i szybciej się regenerują. Aby pończochy prawidłowo działały, niezbędne jest ich odpowiednie włożenie. Sprawdź jak prawidłowo zakładać pończochy uciskowe.

Procedury przed założeniem

Odpowiednie przygotowanie pozwoli Ci sprawnie przejść przez cały proces. Nie należy on do łatwych, dlatego nie poddawaj się, gdy od razu coś nie wyjdzie. Prawidłowe noszenie produktów uciskowych jest niezbędne, w przeciwnym razie nie będą one skuteczne. Jak zakładać pończochy uciskowe? Najpierw zdejmij z rąk wszelkie pierścionki, zegarek i bransoletki. Dzięki temu nie uszkodzić wyrobu, mimo że ten wykonany jest z trwałej dzianiny o specjalnym splocie włókien, który nie pozwala na powstawanie oczek? jednak lepiej nie ryzykować przypadkowego zaciągnięcia i uszkodzenia. Z tego samego powodu nie powinno się mieć długich paznokci.

Pierwsza rzecz po przebudzeniu

Sam proces zakładania wykonywać najlepiej z samego rana, bezpośrednio po przebudzeniu i przed wstaniem z łóżka. Jeśli nie możesz tego wykonać o tej porze, przed założeniem należy spędzić kilkanaście minut z nogami ułożonymi powyżej poziomu głowy. Taka procedura wynika z tego, że wszelkie obrzęki kończyn, które pojawiają się wraz z opuszczeniem nóg do pionu, utrudniają prawidłowe zakładanie pończoch uciskowych. A jak to zrobić?

Jak zakładać pończochy uciskowe?

Praktyka czyni mistrza, dlatego niech początkowe trudności Cię nie zrażają. Dojdziesz do wprawy szybciej, niż myślisz. Poniżej przedstawiamy, krok po kroku, cały proces, który wyjaśnia jak zakładać pończochy uciskowe.

- Włóż jedną rękę do środka pończochy i chwyć ją za piętę.

- Chwytając piętę, wywiń całą nogawkę na zewnątrz, pozostawiając część nakładaną na stopę w środku.

- Włóż stopę do środka i upewnij się, że pięta i palce znalazły się w odpowiednim miejscu. Popraw, jeśli to konieczne.

- Naciągaj pończochę od dołu, wywijając ją jednocześnie na prawą stronę. Rób to powoli, kawałek po kawałku, aby nie uszkodzić pończochy.

- Wygładź materiał i rozprostuj ewentualne fałdy.

Aby ściągnąć pończochy uciskowe chwyć ich górną krawędź i stopniowo ściągaj w dół. Rób to powoli i nie na siłę.

Menu

Udostępnij

QR kod

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się