Jak leczyć ostrogi na piętach?

Ostrogi na piętach to nic innego jak nadmiar wapnia, który odkłada się w stopie. Cierpiące na nie osoby z pewnością mają zbytnio rozciągnięte więzadła stóp. To schorzenie można wyleczyć, sięgając po domowe metody oraz udając się do specjalisty, który może skierować Cię na operację. Zapobieganie nawrotom także jest możliwe. Dziś przedstawiamy najważniejsze informacje w temacie: ostrogi na piętach.

Jak leczyć ostrogi na piętach?

Ogromne znaczenie w procesie leczenia ma prawidłowa waga. Dlatego przede wszystkim trzeba zrzucić nadmiar kilogramów, co zmniejszy nacisk na stopy, w szczególności na pięty. Bardzo ważne jest także to, jakie obuwie nosisz. Zrezygnuj z obcasów, bo to one przeważnie stoją za przyczyną Twojego bólu. Kobiety uwielbiają nosić buty na obcasie, niestety po latach zaczynają się kłopoty i czasem trudno sobie uświadomić, że jedno wynika z drugiego. A wysoki obcas wywołuje nadmierny nacisk na więzadła, a w konsekwencji prowadzi do powstania ostróg na piętach. Gdy nie możesz całkowicie zrezygnować z wysokich obcasów, to koniecznie zaopatrz się we wkładki pod pięty. Jeśli zmiana obuwia na inne nie pomoże i ból stóp nie zniknie, konieczna może być operacja. 

Jak leczyć ostrogi na piętach?

Operacja nie jest jedynym sposobem leczenia. Ostrogi na piętach mogą zniknąć po użyciu ultradźwięków i fizjoterapii. Sprawdzają się także zastrzyki ze steroidami, czyli tzw. blokada ortopedyczna z kortyzolu i leku znieczulającego. Często pomóc może kilkudniowy odpoczynek, rezygnacja z niektórych ćwiczeń i długotrwałego stania. Zawsze jednak warto skonsultować się z lekarzem, który wskaże odpowiedni kierunek leczenia i ulży w cierpieniu.

Wkładki do butów

Gdy uda Ci się samodzielnie pozbyć nieprzyjemnego bólu albo jesteś już po operacji, lepiej dołożyć wszelkich starań, aby problem nie powrócił. Odpowiednie obuwie to podstawa. Potrzebujesz wkładek ortopedycznych, które kupisz w sklepie medycznym. Wystarczą podpiętki wykonane z silikonu, które skutecznie rozproszą energię związaną z wstrząsami i uderzeniami powstającymi w trakcie chodzenia. Ich noszenie to konieczność, która uchroni Cię przed nawrotem bólu. Pamiętaj o ćwiczeniach rozciągających, które wzmocnią Twoje stopy.

Menu

Udostępnij

QR kod

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się