Jakie chodziki dla osób starszych? 3 istotne kwestie

Chodziki, zwane również balkonikami to sprzęty ortopedyczne, przeznaczone dla pacjentów z problemami aparatu ruchu. Są powszechnie wykorzystywane jako wsparcie dla osób starszych. Doskonale nadają się dla seniorów, którzy ze względu na wiek lub chorobę mają problem z samodzielnym poruszaniem się po domu, lub na zewnątrz. Sprawdzą się również jako pomoc w rehabilitacji. Jaki chodzik dla osoby starszej wybrać? Przedstawiamy trzy kwestie, na które warto zwrócić uwagę, wybierając sprzęt dla seniora.

Jaka wysokość balkonika?

Kluczowym aspektem dobrego dopasowania chodzika dla osoby starszej jest wysokość sprzętu. Ważne jest, żeby podczas użytkowania sprzętu senior nie musiał zginać kolan lub stawać na palcach. Nieodpowiednia wysokość balkonika może powodować obciążenie mięśni rąk, które zniechęci osobę starszą do korzystania ze sprzętu. Zaleca się rozwiązania, w których uchwyty chodzika są na poziomie bioder użytkownika. W takiej sytuacji senior będzie mógł relatywnie łatwo wykonywać manewry bez zbędnego zmęczenia.

Waga ? niezwykle istotny aspekt

Ważnym parametrem chodzika dla osoby starszej jest jego waga. Warto mieć na uwadze, że seniorzy mogą mieć problem z podnoszeniem lub przestawianiem balkonika. Najczęściej spotykane są rozwiązania aluminiowe i stalowe. Dla osób słabszych poleca się chodziki o lekkiej konstrukcji, które często wyposażone są w kółka, ułatwiające prowadzenie i przestawianie sprzętu. Praktyczną funkcją, która ułatwi przenoszenie balkonika, jest możliwość jego złożenia.

Jaki chodzik dla osoby starszej ? wewnętrzny czy zewnętrzny?

Istotnym aspektem wyboru chodzika dla osoby starszej jest jego planowane zastosowanie. Do swobodnego przemieszczania się po domu wystarczą proste balkoniki. Na zewnątrz lepiej sprawdzą się bardziej rozbudowane konstrukcje. Takie chodziki często wyposażone są w dodatkowe elementy, takie jak ręczne hamulce czy kosze na zakupy. Przydatne może okazać się również siedzisko, które w razie potrzeby umożliwi seniorowi komfortowy odpoczynek. 

Mamy nadzieję, że nasz tekst dostarczył Ci potrzebnych informacji i wiesz już, jaki chodzik dla osoby starszej wybrać. Najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie sprzętu do możliwości seniora i planowanego zastosowania balkonika. Jeśli szukasz tego typu sprzętu, sprawdź propozycje naszego sklepu. Znajdziesz w nim różne rodzaje chodzików z możliwością komfortowej regulacji wysokości. 

Menu

Udostępnij

QR kod

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się