Co warto wiedzieć wybierając ortezę na opadającą stopę?

Bez nich trudno ci będzie gdziekolwiek dojść. Stopy, to dzięki nim możesz się swobodnie przemieszczać. Uszkodzenie tej części ciała jest bolesne i znacząco wpływa na komfort i styl życia. Co zrobić, gdy przydarzyła się kontuzja albo choroba, w wyniku której stopa nie może spełniać swoich podstawowych funkcji? Oczywiście musisz skonsultować się z ortopedą lub fizjoterapeutą. Specjalista z pewnością zaleci noszenie ortezy na opadającą stopę. Oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat tego aparatu ortopedycznego.

Dopasuj rozmiar

Ortezę na opadającą stopę tak jak buty czy skarpetki trzeba nosić w odpowiednim rozmiarze. Zarówno za luźna jak też za ciasna nie spełni swojego głównego zadania, jakim jest korygowanie położenia stopy. Dobrym rozwiązaniem jest zakup ortezy, której rozmiar można dostosować. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ wielu pacjentów decyduje się kupować ortezy przez internet, co uniemożliwia ich przymierzenie.

Trwałość i komfort

Kupujesz ortezę na opadającą stopę? Weź pod uwagę materiał, z jakiego została wykonana. Dlaczego jest to takie ważne? Ortezę będziesz nosić przez kilka godzin dziennie. Niektórzy zakładają ją na gołą stopę, inni na skarpetkę. Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz, jeżeli orteza została wykonana z kiepskiego materiału już po kilkudziesięciu minutach poczujesz dyskomfort, a masz ją nosić kilka godzin. Długość noszenia przekłada się także na zużywanie się ortezy. Warto wybrać wysokiej jakości materiał, dzięki czemu orteza wytrzyma przez cały okres rehabilitacji.

Czy łatwo ją wyczyszczę?

Jak już wcześniej wspomniano ortezę na opadającą stopę nosisz przez kilka godzin dziennie. Przez ten czas przepacasz ten aparat ortopedyczny, możesz go też czymś przypadkowo pobrudzić. Przed zakupem ortezy należy dowiedzieć się, w jaki sposób ją czyścić, żeby jej nie uszkodzić. Warto wybierać produkty, które zostały wykonane z materiałów, z których łatwo usuwać zabrudzenia.

Zawsze postępuj według zaleceń lekarza

Orteza na opadającą stopę stosuje się u pacjentów, po zabiegach ortopedycznych, udarach, częściowym uszkodzeniu ścięgna Achillesa oraz w wielu innych przypadkach. Sposób rehabilitacji zależy nie tylko od przebytej dolegliwości, ale również wielu innych zmiennych. Nie warto samemu kupować ortezy, bo jej nieprawidłowe noszenie przyniesie więcej szkody niż pożytku. Chcesz szybko powrócić do zdrowia? Marzysz o chodzeniu bez uczucia bólu i dyskomfortu? Chcesz znów chodzić na spacery razem z bliskimi? Noś ortezę zgodnie z zaleceniami ortopedy lub fizjoterapeuty. Niczego nie zmieniaj sam, a wszelkie dolegliwości natychmiast zgłaszaj specjaliście.

Menu

Udostępnij

QR kod

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się