Jak prawidłowo korzystać z poduszki ortopedycznej?

Sen z wykorzystaniem poduszki ortopedycznej pomoże ukoić bóle pleców, karku i ramion, rozluźnić napięte mięśnie i dzięki temu lepiej regenerować organizm. Mimo to, spanie na tego typu poduszce, o określonym kształcie i innej miękkości niż zwykła, na początku nie jest prosta. Jak spać, żeby skorzystać najwięcej? 

Odpowiedni dobór to podstawa

Konkretny problem i schorzenie, związane z układem ruchu i bolesnością w obrębie pleców, powinien być traktowany indywidualnie. Ta zasada dotyczy także doboru poduszki ortopedycznej. Można ją wykorzystywać tylko w celu poprawy jakości snu ? wtedy można zdecydować się na dość miękką, w porównaniu do innych tego typu wyrobów, poduszkę. W przypadku poważniejszych problemów, warto skonsultować się z lekarzem ortopedą w celu omówienia, w jaki sposób poprawić pozycję w trakcie snu.  

Osoby drobne, o stosunkowo wąskich ramionach, niewysokie, powinny sięgać po poduszkę ortopedyczną o niższej wysokości, do ok. 12 cm. Osoby wyższe, jak i o bardziej solidnej budowie ciała, mogą zdecydować się na poduszkę wyższą, nawet do 15-16 cm. Do tego ważny jest materiał, z którego są wykonane te prozdrowotne akcesoria do spania. Ogromną zaletą tworzywa termoplastycznego jest ?pamięć?, czyli dostosowanie kształtu poduszki do odciśniętej głowy i karku. Ta cecha ułatwia usunięcie napięć z okolicy karku i ramion i nie blokuje przepływu krwi. 

Ergonomiczna pozycja 

Zadaniem poduszki ortopedycznej przeznaczonej do spania jest pomoc w prawidłowym ułożeniu ciała, przede wszystkim kręgosłupa. Niektóre modele poduszek są przeznaczone wyłącznie do spania na boku, na plecach, inne mają kształt odpowiedni do snu na dowolnym boku, jak i na plecach. Zawsze poduszka musi być podparciem w każdym punkcie ciała, z którym ma styk ? nie powinno być wolnych przestrzeni. Dotyczy to okolicy kręgosłupa szyjnego! Podparcie głowy zapewnia komfort, a karku, szyi jest w tym przypadku kluczowe. To dzięki niemu mięśnie mogą się rozluźnić. 

Samo przyjęcie jednej pozycji w trakcie snu bywa uciążliwe. Na początku spania na poduszce ortopedycznej ten fakt może być na tyle uciążliwy, że może przeszkadzać i czasami doprowadzić do uczucia dyskomfortu, a nawet bólu szyi.  Jak długo to może trwać? Taki stan ma prawo utrzymywać się przez maksymalnie dwa tygodnie ? gdy jest dłuższy, należy rozważyć zmianę poduszki na inną.

Menu

Udostępnij

QR kod

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się