Filtruj według

Wyroby uciskowe

Filtruj według

NAJLEPSZEJ JAKOŚCI WYROBY UCISKOWE DLA KOBIET W CIĄŻY OD WŁOSKIEGO PRODUCENTA

Rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży stosowane są jako efektywny środek przeciw problemom z nogami i rozwojowi chorób układu żylnego. W tym pięknym okresie przyszłe matki narażone są na ryzyko obciążeń i obrzęków. Nawet jeśli nigdy nie było problemów z nogami, lepiej zadbać o swoje zdrowie i jak najwcześniej kupić rajstopy dla kobiet w ciąży. Ciąża bowiem powoduje duże obciążenia na nogi, powstanie skrzepów i zmiany układu naczyniowego. Kiedy warto zaczynać nosić takie rajstopy? Sygnałem do tego, że warto zastanowić się o stosowaniu specjalistycznych wyrobów uciskowych jest rosnący brzuszek oraz gdy zwyczajne ubrania robią się za ciasne w talii. Warto uświadomić sobie, że w zależności od powiększania się brzuszka trzeba będzie też kilka razy wymieniać rajstopy na nowe.

Dokładniej o rodzajach rajstop, pończoch dla kobiet w ciąży

Do składu wchodzą takie składniki jak elastan i poliamid. To dzięki nim otrzymujemy równomierny stopniowany ucisk po całej długości nogi, jednak materiał przy tym jest oddychający. U góry rajstopy podobne są do bandaży podtrzymujących brzuszek. Pięta i nosek sa trochę grubsze, dlatego wyrób jest bardziej mocny i trwały. Jeśli kobieta w ciąży musi dużo chodzić i pracować, to takie rajstopy staną się jej wybawieniem i zmniejszą obciążenia. Dlaczego warto nosić wyroby uciskowe:

  • minimizują obrzęki nóg
  • łagodzą ból i zmniejszają uczucie dyskomfortu
  • zapobiegają chorobom układu żylnego
  • poprawiają krążenie krwi
  • odciążają naczynia krwionośne
  • poprawiają samopoczucie i ogólny stan zdrowia

Jak wybrać właściwy rozmiar rajstop? Dobranie właściwego rozmiaru należy zacząć od pomiarów centymetrem. Mierzyć obwód ud, kolana i kostki ? zawsze po obudzeniu się. Jak pielęgnować wyroby uciskowe? Zaleca się codzienne pranie ręczne i suszenie, ale bez pomocy grzejników. Nie wolno prać w pralce, intensywnie wyżymać i wirować, prasować i stosować wybielacze. Aby nie uszkodzić struktury wyrobu przed zakładaniem najlepiej zdjąć biżuterię. Warto też zwrócić uwagę na stan rąk i nóg, ponieważ szorstka skóra, zadziory lub pęknięte pięty mogą uszkodzić rajstopy.

POFILAKTYCZNE RAJSTROPY UCISKOWE DLA KOBIET W CIĄŻY W WARSZAWIE W NISKIEJ CENIE

Przy pierwszym wykorzystaniu rajstopy przeciwżylakowe mogą być odczuwalne jako zbyt ciasne i trudne w zakładaniu. To nic strasznego. Przecież nie ma jeszcze odpowiednich nawyków zakładania takich wyrobów. Jednak po kilku próbach ten problem zniknie sam. Kompresjoterapia jest nowoczesną metodą leczenia i profilaktyki chorób układu żylnego u kobiet w ciąży, która nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, a jednocześnie zapewnia istotny efekt leczniczy.

Menu

Udostępnij

QR kod

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się