Filtruj według

Kołnierze szyjne ortopedyczne

Filtruj według

NAJLEPSZEJ JAKOŚCI KOŁNIERZE SZYJNE ORTOPEDYCZNE OD FIRMY MedTex

Przy takich dolegliwościach jak ból głowy, problemy z ciśnieniem lub zawroty głowy możliwą przyczyną może być niestabilność odcinka szyjnego kręgosłupa. Pomóc w tym może kołnierz szyjny, zwany również kołnierzem Schantza.

Stosowanie kołnierzy zalecane jest przede wszystkim przy osteochondrozie, wszelkiego rodzaju urazach układu mięśniowo-szkieletowego, rehabilitacji pooperacyjnej. Odciążają odcinek szyjny, rozciągając kręgi, co poprawia krwiobieg, zmniejsza ból, obniża ryzyko uwięźnięcia nerwu.

Mają też dodatkowy efekt terapeutyczny, utrzymują ciepło i masują skórę, co prowadzi do zanikania drętwienia, poprawy krążenia krwi w odcinku szyjnym i ogólnej poprawy samopoczucia.

Należy zwrócić uwagę na możliwości profilaktyczne tych wyrobów. W dobie cyfryzacji i siedzącego trybu życia pojawił się termin „szyja komputerowa”, określający uchyloną do przodu szyję. Wielogodzinne siedzenie przed komputerem prowadzi do ucisku mięśni szyi, naczyń krwionośnych oraz zakończeń nerwowych, co skutkuje zawrotami głowy, bólem i stałym zmęczeniem. Pozbyć się tych kłopotów pomoże chociażby minimalna aktywność fizyczna i regularne korzystanie z kołnierza Schantza, który odciąży i usztywni mięśnie szyi poprawiając postawę.

KUP KOLNIERZ SZYJNY SCHANTZA W NAJLEPSZEJ CENIE W POLSCE

Kołnierz do stabilizacji odcinka szyjnego z wgłębieniem dla podbródka. Rozmiar wyrobu jest regulowany dzięki umocowanym zapięciom na rzepy. Wykonany ze specjalnej pianki o różnej spoistości. Taka konstrukcja ogranicza ruchomość odcinku szyjnego, a ciepło i usztywnienie przyśpieszają proces powrotu do zdrowia. Oprócz wyrobów dla osób dorosłych są też kołnierze dla dzieci, które można stosować od urodzenia.

Jak wybrać kołnierz szyjny?

Wybierając kołnierz należy zmierzyć obwód i długość szyi. Rozmiar kołnierza określamy odległością od kości policzkowych w dół do obojczyka. Kołnierz nie powinien zbyt ściskać szyi, ale nie może też być luźny. Przy odpowiednio dobranym kołnierzu szyjnym pomiędzy nim a szyją swobodnie wchodzi palec. Krawędź dolna wyrobu opiera się na kościach obojczyka, natomiast górna podtrzymuje szczękę dolną, dzięki temu mobilizuje się pozycję głowy. Wszystkie nowoczesne kołnierze szyjne kręgosłupa są lekkie i wygodne w użyciu. Zakłada się je na czystą i suchą skórę.

Należy jednak pamiętać, że kołnierz szyjny jest jedynie środkiem tymczasowym w walce z chorobą. Stałe noszenie może doprowadzić do atrofii mięśni ze względu na ich długotrwałe rozluźnienie.

MIĘKKI USZTYWNIAJĄCY KOŁNIERZ SZYJNY OD PRODUCENTA W KRAKOWIE W NAJNIŻSZEJ CENIE

Nasza firma oferuje szeroką gamę produktów ortopedycznych o doskonałej jakości. Pomożemy dobrać odpowiedni rozmiar kołnierzy szyjnych.

Menu

Udostępnij

QR kod

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się