Pasy pooperacyjne

Filtruj według

JAKOŚCIOWE PASY PODTRZYMUJĄCE POOPERACYJNE OD FIRMY MEDTEX

Podczas rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych skuteczną metodą leczenia są specjalne pasy pooperacyjne. Korzystnie wpływają one na gojenie się szwów i zmniejszają ból. Te wyroby medyczne zapewniają łatwiejsze przejście przez okres rekonwalescencji i pomagają szybciej wrócić do zdrowia.

Najczęściej pasy POOPERACYJNE wykorzystuje się w okresie rehabilitacji po operacjach jamy brzusznej i piersiowej, po urazach traumatycznych klatki piersiowej, opuszczaniu się organów wewnętrznych oraz po cięciu cesarskim.

Głównym zadaniem tych wyrobów jest wspomaganie leczenia się blizny pooperacyjnej oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia przepuklin, krwiaków i obrzęków. Skuteczność stosowania specjalnych pasów w okresie pooperacyjnym osiągana jest poprzez następujące działanie: wzmocnienie organów wewnętrznych; unieruchomienie brzegów szwu we właściwej pozycji, co chroni przed obrzękami; zmniejszenie obciążenia szwu, na przykład podczas zmiany ciśnienia wewnętrznego; przyśpieszenie gojenia blizny pooperacyjnej, co staje się możliwe dzięki delikatnemu ściskaniu; zmniejszenie ryzyka wystąpienia przepuklin i rozstępów pooperacyjnych; odciążenie i wzmocnienie mięśni. O tam, jak długo należy nosić pas decydują czynniki indywidualne, takie jak szybkość gojenia szwu, wiek pacjenta oraz jego sposób życia. Średni okres to 1,5-2 miesięcy, jednak przy ciężkiej pracy fizycznej związanej z podnoszeniem ciężarów noszenie pasa może być zalecane do pół roku.

Jak wybrać pas pooperacyjny?

Pas jest szeroki, wyprodukowany z materiału elastycznego, dającego efekt ściskający i wzmacniający. Właśnie dzięki temu odciąża mięśnie pleców i okolicy lędźwi, mięśnie boczne brzucha oraz zmniejsza ciśnienie na organy wewnętrzne.

Dla uzyskania najlepszego efektu - ważne jest, aby wybrać odpowiedni pas - właściwie jego wysokość. Pas pooperacyjny powinien w całości pokrywać szew na ponad 1-2 centymetry naokoło niego i szczelnie przylegać do ciała. Odpowiednio dobrany wyrób już po 2 dniach istotnie zmniejszy bóle w okolicach szwu.

Przed zakupem tego wyrobu ortopedycznego należy obowiązkowo zasięgnąć porady lekarza prowadzącego.

Kupić pasy pooperacyjne w Warszawie w rozsądnej cenie można w naszym sklepie internetowym „MEDTex”.

Oferujemy pasy męskie i damskie, przeznaczone do podtrzymywania klatki piersiowej, wzmocnienia powłok brzusznych i pachwiny w okresie pooperacyjnym.

Menu

Udostępnij

QR kod

Ustawienia

Kliknij, aby zobaczyć więcej produktów.
Nie znaleziono żadnych produktów.

Stwórz darmowe konto, aby zapisywać ulubione produkty.

Zaloguj się